Vladna pogajalska skupina, ki jo vodi minister za JU, bi se naj odzvala na pogajanje, ki je sklicano za sredo, 9. 2. 2022 ob 10.00 uri

28.01.2022 sta zaradi neodzivnosti vladne pogajalske skupine in v skladu s poslovnikom pogajalski skupini sindikatov JS na vladno pogajalsko skupino naslovili vabilo na sejo pogajalske komisije, ki jo objavljamo v celoti:

Zadeva: Vabilo na sejo pogajalske komisije

Spoštovani,

Na podlagi dopisov obeh sindikalnih pogajalskih skupin, z dne 7. 1. 2022 in 12. 1. 2022, ter zaradi popolne neodzivnosti vladne strani, v skladu z določbami poslovnika, sindikalna stran sklicuje sejo pogajalske komisije.

Vabimo vas, da se udeležite seje pogajalske komisije, ki bo v sredo, 9. 2. 2022 ob 10.00 uri.

Predlagani dnevni red:

1. Začetek pogajanj o zvišanju plač v javnem sektorju.
  2. Spremembe plačne lestvice in razmerij med plačnimi razredi ter usklajevanje vrednosti plačnih razredov.
  3. Zagotovitev dodatnih sredstev za financiranje JZ RTV in posrednih proračunskih uporabnikov za pokrivanje povišanih stroškov dela iz dogovora s sindikati javnega sektorja iz decembra 2018 ter dogovora, s katerim bosta realizirani prejšnji dve točki dnevnega reda.
  4. Razno.

Upoštevaje epidemiološko situacijo v Republiki Sloveniji, bo seja pogajalske komisije potekala na daljavo. Povezavo vam bomo posredovali naknadno.

S spoštovanjem,

Nazadnje urejano na 0, 04.02.2022 19:26