Opozorilo

The form #21 does not exist or it is not published.

Končno pravičneje urejena višina dodatka za pripravljenost na določenem kraju za vojake in zaposlene na obrambnem resorju - po novem v višini 50 % urne postavke !

Danes je na pogajanjih z VRS in reprezentativnimi sindikati JS potekal podpis »ANEKS št. 9 h Kolektivni pogodbi za javni sektor (KPJS)«.
Za veljavnost aneksa je bila potrebna več kot polovica podpisov, 42 sindikatov JS. Aneks je danes podpisalo 24 sindikatov JS kar pomeni, da je aneks sprejet.

Sindikati JS podpisniki aneksa so na ta način izrazili solidarnost in podporo za ureditev krivičnega plačila za pripravljenost na določenem kraju , ki se v obrambnem resorju nanaša tako na vojake kot na ostale zaposlene, ki jim je takšen način pripravljenosti odrejen.

Sindikat se v imenu članov, vojakov in zaposlenih v obrabnem resorju iskreno zahvaljuje vsem sindikatom JS, ki so pripomogli k veljavi omenjenega aneksa.

V sindikatu Ministrstva za obrambo smo tako z naporom uredili pripravljenost na določenem kraju, ki sedaj znaša 50% urne postavke kar pomeni pravičnejše plačilo na pram prejšnji višini ne pa tudi pravično oziraje se na to, da si v vsakem trenutku na razpolago delodajalcu !

Postani član SMO  - ker se trudimo za vaše pravice - KLIKNI in se nam pridruži !

Nazadnje urejano na 1, 04.02.2020 18:07