Kdo je avtor, da smejo vojakom SV lečeči zdravniki priznavati bolniško odsotnost iz razlogov viroznih stanj le dva krat na leto in nič več
S strani člana Sindikata Ministrstva za obrambo (SMO) in pripadnika SV, smo prejeli informacijo, da je v prejšnjem tednu zaradi slabega počutja ( vročinskega stanja, glavobola, in bolečin v mišicah) poiskal zdravstveno pomoč v splošni ambulanti XXXXXXXXXXXXXXXXX.
Omenjeni pripadnik nam je sporočil, da je pri obravnavi s strani Dr. XXXXXXXXXX prišlo do zapletov pri odobritvi bolniškega staleža. Pripadnik SV je zaradi omenjenih zdravstvenih težav želel obiskati zdravnika v četrtek zato je po telefonu prosil za zdravniško obravnavo, ki pa mu je bila odobrena naslednji dan. Po opravljenem pregledu mu je zdravnik priznal bolniško odsotnost od petka ne pa tudi od četrtka, ko je pripadnik preko telefona prosil za pregled in šele po nestrinjanju pripadnika in zagotovilu medicinske sestre , da je že v četrtek prosil za zdravniško pomoč mu je tudi za četrtek priznal bolniško odsotnost s pojasnilom, da mu je narisal v kartoteko oblaček.
Do omenjenih zapletov je prišlo , ker je Dr. XXXXXXXXX pripadniku jasno povedal, da so s strani Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije dobili usmeritve, da smejo vojakom priznavati bolniško odsotnost iz razlogov viroznih stanj le dva krat na leto in nič več.
Zahtevo po omejevanju bolniških odsotnosti vojakov, bi naj do zdaj še po nepreverjenih informacijah Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije postavili v Ministrstvu za obrambo domnevno iz razlogov po preprečevanju povečanih bolniških odsotnosti pripadnikov SV zaradi odhoda v Latvijo , ki se je zgodil v prejšnjem tednu.
ZAHTEVAMO:
[quote style="modern-orange"]Da nam do srede, 17.05.2017 podate informacije ali ste na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije, avtor usmeritev podanih zdravnikom s področja družinske medicine in sicer, da smejo vojakom priznavati bolniško odsotnost iz razlogov viroznih stanj le dva krat na leto in nič več.[/quote]
Opozorilo !
Zaradi osebnih podatkov, ki so bili zapisni v podani zahtevi SMO smo pri objavi le - te označili z X. Zahteva po pojasnilu je bila posredovana g. Marjan Sušelj, generalni direktor ZZZS in
ga. Milojka Kolar Celarc, ministrica za zdravje ter posredovana Zastopnikom pacientovih pravic.
Oddajte komentar
Prepričajte se, da vnesete vse zahtevane podatke, označene z zvezdico (*). Uporaba kode HTML ni dovoljena.






